Policjanci z Krościenka po pościgu zatrzymali 38 letniego mieszkańca Szlachtowej, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę około godziny 21:00 w Szczawnicy. Policjanci dostali sygnał, że samochodem porusza się pijany kierowca. Natychmiast udali się na miejsce i podjęli próbę jego zatrzymania. Po krótkim pościgu kierujący Fiatem zatrzymał się, a w momencie podejścia policjantów do pojazdu 38 latek gwałtownie ruszył potrącając funkcjonariuszy i podjął kolejną próbę ucieczki. Policjanci natychmiast udali się za uciekającym pojazdem, w pewnym momencie mieszkaniec Szlachtowej pomylił drogę, dojechał do ogrodzenia i został zablokowany przez radiowóz. Interweniujący policjanci szybko obezwładnili 38 latka, a po przewiezieniu do komisariatu okazało się, że zatrzymany ma w wydychanym powietrzu 3,70 promila alkoholu. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Zatrzymany 38 latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie bez uprawnień oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Ponadto od chwili wejścia nowych przepisów za jazdę na podwójnym gazie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.