Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Tylamnowej. Motocyklista potrącił tam matkę z dwójką dzieci.

Służby otrzymały sygnał o wypadku około godz. 16:30. Jak relacjonował st. asp. Dariusz Łach z małopolskiej policji, 20-letni motocyklista wyprzedzał kolumnę samochodów na drodze wojewódzkiej 969. Jechał z pasażerką.

– Na przejściu dla pieszych w Tylmanowej potrącił matkę z dwójką dzieci – mówił policjant. Jak dodał, poszkodowane dzieci mają 7 i 12 lat.

Policjant poinformował, że do szpitala trafili potrąceni piesi, a także motocyklista i jego pasażerka. Na razie nie wiadomo, w jakim są stanie.

Aktualizacja: Do zdarzenia doszło w dniu 2 października 2016 roku o godzinie 16:30 w Tylmanowej obok osiedla Chlebki. Kierujący motocyklem marki Kawasaki 20 letni mieszkaniec Rzepiennika Suchego wykonując manewr wyprzedzania ciągu pojazdów przekroczył podwójną linię ciągłą i potrącił przechodzące przez przejście dla pieszych 27 letnią mieszkankę Tylmanowej wraz z dwójką małoletnich sióstr w wieku 7 i 12 lat mieszkanki również Tylmanowej.

W wyniku zdarzenia piesze zostały przewiezione do szpitala. Kierujący motocyklem jak i jego pasażerka również zostali przewiezieni do szpitala gdzie po zaopatrzeniu medycznym opuścili szpital.

W wyniku potrącenia 27 latka odniosła obrażenia w postaci uraz głowy oraz krwawienia wewnątrz czaszkowego, 7 latka – złamanie otwarte lewej kości podudzia, wybite zęby, wstrząśnienie mózgu i ogólne potłuczenia, a jej 12 siostra  posiada uraz głowy i klatki piersiowej oraz ogólne potłuczenia. Kierujący był trzeźwy.

źródło:

kontakt24.tvn24.pl/fek

KPP Nowy Targ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here