Promechatka i co dalej?

0
1906

Promechatka – centrum rekreacji i kultury, które tworzył Wojciech Wiercioch wraz z przyjaciółmi przez ostatnie dwa lata, prawdopodobnie w tym roku przestanie istnieć. Nowe miejsce na mapie kulturalnej Szczawnicy, idealnie położone, pełne uroku i czaru było doskonałym punktem dla imprez kulturalnych i sportowych.

Kupnem terenu wraz z niszczejącym budynkiem „Wandy” zainteresowany jest deweloper, który posiada w Szczawnicy już kilka obiektów hotelowych, a kolejny jest w budowie.

Wojciech Wiercioch z pełnym podziwu zapałem walczy o to by miasto wykupiło ten teren, a w zamian jest skłonny oddać na rzecz samorządu dwie działki w Małych Pieninach oraz całą infrastrukturę położoną na placu przy promenadzie.

Dzisiaj mieszkańcy wychodzący z kościoła mogli znaleźć za wycieraczkami apel o pomoc. Pismo dołączone było także do miesięcznika „Z Doliny Grajcarka”

Niestety, rada miejska jest głucha na argumenty najemcy i jego przyjaciół – artystów, która zdecydowała się wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, które pozwolą na budowę tutaj infrastruktury hotelowej.

Mało kto o tym wspomina, ale funkcjonował tam także dość spory parking, a wiemy jakie są problemy z parkowaniem w letnie weekendy w uzdrowisku.

I na koniec pozostaje się zgodzić z autorem pisma – wnuki się będą za nas wstydzić.

fot. Facebook Promechatka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here