celtic-gladiator-krakow-stopka-vs-bampton-768x472

Marcin Stopka z Fight House Nowy Sącz i Australijczyk Luke Bampton reprezentujący klub Rikers Gym z Adelaidy w sobotę 26 listopada w Krakowie stoczą ze sobą pojedynek. Niezwykle twardo zapowiadająca się walka na gali Celtic Gladiator odbędzie się w kategorii półśredniej do 67 kg.

Marcin Stopka to mieszkaniec Jaworek, podopieczny trenera Rafała Dudka, jednego z najlepszych polskich zawodników formuły K-1 i pod jego okiem rozwija swoją karierę. Ma 24 lata i sporo sukcesów amatorskich, które chce przełożyć na zawodową karierę. Stopka mimo niewielkiego stażu zawodowego zdołał już zmierzyć się z najlepszym polskim zawodnikiem wagi półśredniej, Jarosławem Daschke. Stoczył z nim doskonały pojedynek, przez wielu uznany za najlepszy na gali na jakiej się odbył. To pokazało, iż Stopka mierzy wysoko i chce zaznaczyć swoją obecność w Polsce w tej kategorii. Ewentualna wygrana z Australijczykiem byłaby mocnym akcentem w karierze Marcina Stopki.

Ostatnio został doceniony przez burmistrza Szczawnicy i radę miejską i otrzymał nagrodę za dotychczasowe sukcesy.

Celtic Gladiator to irlandzka organizacja kierowana przez pochodzącego z Polski prezesa Alberta Jarzębaka. W Krakowie zobaczymy widowisko na europejskim poziomie z kapitalną oprawą i muzyką.

źródło: mat. prasowe, informacje własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here