Już ponad 1000 wyświetleń ma film w którym były radny, a obecnie jak o piszą o nim media:” nieformalny lider PiSu w Szczawnicy” – Józef Ciesielka odnosi się do sytuacji w samorządzie szczawnickim. Nagranie zostało zrealizowane podczas Forum Ekonomicznego, gdzie Józef Ciesielka i inni niezadowoleni z działań samorządu, prokuratury i sądów zorganizowali protest.

Działacz PiSu zapowiada start do samorządu w roku 2018 z zamiarem gruntownego rozliczenia burmistrza i rady miejskiej za poprzednie lata rządów.

Były radny oskarża władze samorządowe, sądy i prokuraturę. Według niego w samorządzie działa „układ”, a burmistrz nie dba o nic, „działa przeciwko ludziom i szkodzi każdemu.

Dostało się nawet wiceburmistrzowi, Tomasz Moskalik odniósł się on do wypowiedzi Ciesielki na Facebooku:” Jako że ja i moja rodzina została przywołana w wypowiedzi Józefa Ciesielki, czuję się w obowiązku wyjaśnić: twierdzenie, że moje siostry mają działki i cokolwiek budują na Jaworkach to wierutne bzdury. Reszty wypowiedzi J.C. nie zamierzam komentować, bo nie jest tego warta.

Wypowiedź Ciesielki skomentowała także w swoim oświadczeniu sołtys Jaworek Bożena Solecka: „Jestem zbulwersowana ostatnimi publicznymi wypowiedziami pana Józefa Ciesielki jakoby w Jaworkach działał jakiś układ ,co działa na zły wizerunek naszej miejscowości.W swoich wypowiedziach pan Ciesielka mija się z prawdą. Żądam aby pan zaprzestał powielać te kłamstwa . Jak pan tego nie zrobi użyję wszelkich narzędzi aby to powstrzymać.”

Nasuwa się pytanie czy wypowiedzi Józefa Ciesielki są konsultowane z lokalnymi strukturami PiSu w Szczawnicy, ponieważ pachnie tutaj lekko Krzysztofem Kononowiczem, i chyba działacze tej partii mają mały problem, bo mało kto bierze te wypowiedzi na poważnie.