jarmuta Szczawnica

Mecz z „B” klasową drużyną Unia Naprawa rozpoczął się według najgorszego możliwego scenariusza. Rozgrywająca piłkę drużyna gości natknęła się na dwie skuteczne kontry z wykorzystaniem szybkich napastników i pokonaniem naszego bramkarza w sytuacjach „sam na sam” przy biernej postawie obrony. Po 12’ bardzo niekorzystny wynik 0-2 i wysoko postawiona poprzeczka przez twardo grających gospodarzy nie przebierających w środkach. Jarmuta w tej części stwarzała zagrożenie jedynie po stałych fragmentach gry i uderzeniach z dystansu Kuziela i rzutu wolnego Kamila Jasiurkowskiego. Składne akcje załamywały się na linii obrony Unii Naprawa, a jedno z wybić mogło się zakończyć kolejną bramką w 22’. Do przerwy drużyna Jarmuty zdołała jednak „złapać kontakt bramkowy” po kolejnej próbie w 33’, kiedy to wymiana piłki pomiędzy Talarczykiem i Kuzielem zakończyła się wyjściem tego ostatniego na czystą pozycję i uderzeniem obok słupka.
Druga połowa to prawdziwa „huśtawka nastrojów”. Najpierw zdecydowany napór drużyny gości kończy się zdobyciem dwóch bramek po rzutach rożnych. W 51’ swoją bramkę zdobywa Damian Mrówka najprzytomniej zachowując się w polu karnym, a dwie minuty później uderzeniem głową bramkę zdobywa Łukasz Ojrzanowski. Jeszcze w 58’ Marcin Talarczyk mocnym uderzeniem trafia w słupek bramki Kani, a w 62’ mocny strzał z dystansu Mrówki broni bramkarz gospodarzy.
Kiedy już wydawało się, że sytuacja na boisku jest opanowana po kolejnym wybiciu z obrony bramkę dla Unii zdobywa szybki Krystian Panek i ponownie wpisuje się na listę strzelców doprowadzając do wyrównania. Drużyna Jarmuty odpowiada ponownie kolejnymi bramkami, które zdobywa Kamil Kuziel z rzutu karnego po faulu na Tomaszu Mastalskim i bramką Marcina Talarczyka po ładnej kombinacji i „rozklepaniu” obrony gospodarzy.
W 85’ na boisku poważnie „zaiskrzyło” a wyraźnie tracący kontrolę nad meczem sędzia spotkania pokazał trzy czerwone kartki, gdy po kolejnym faulu z tyłu na nogi naszego zawodnika doszło na boisku do rękoczynów. Przez cały mecz sytuacja na boisku była napięta, a brak reakcji sędziego na faule gospodarzy i nieprzerwane „wyzwiska” i „chóralne śpiewy” pod adresem Jarmuty Szczawnica przez „kiboli z Naprawy” nie spotkały się z jakąkolwiek reakcją arbitra spotkania (film z „kulturalnego” dopingu kibiców Unii można zobaczyć na Facebooku Unii Naprawa – został „NIESTETY usunięty po ukazaniu się niniejszej relacji).
Do końca meczu pozostało już naprawdę niewiele czasu i nawet najwięksi kibice Unii Naprawa nie wierzyli już w zmianę sytuacji na boisku. Tymczasem gospodarze najpierw strzelają bramkę na 4-5 w sytuacji gdzie Szymon Wantulak wyprzedza naszego bramkarza i zdobywa bramkę głową. Jarmuta odpowiada jeszcze kolejną akcją po której Damian Mrówka trafia piłką w poprzeczkę.
Ostatni zwrot akcji ma miejsce w ostatniej akcji meczu, gdy po faulu na linii pola karnego gospodarze wykonują rzut wolny, a mocne uderzenie kapitana Unii Marcina Żeglenia obok muru jeszcze po rękach bramkarza Jarmuty ląduje ostatecznie w siatce.
Emocjonujący mecz kończy się wynikiem remisowym i o awansie do kolejnej rundy Pucharu Podhala muszą rozstrzygnąć rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsza okazuje się Jarmuta a nasz bramkarz Henryk Gołdyn popisuje się dwoma udanymi interwencjami, a jedno uderzenie piłkarza Unii ląduje na poprzeczce. Z naszej strony jedenastki wykorzystują Damian Mrówka, Łukasz Ojrzanowski i Marcin Talarczyk, a jeden rzut karny jest nie wykorzystany.
Mecz z niżej notowanym rywalem okazał się być trudną przeprawą i nawet bez kilku zawodników którzy „odpoczywali” w tym spotkaniu drużyna Jarmuty powinna sobie spokojnie poradzić. Mecz który musimy potraktować jako „zimny prysznic” po dobrych ligowych spotkaniach z rundy jesiennej.

Unia Naprawa – Jarmuta – Kolex Szczawnica 5-5 (2-1) karne :2-3
1-0 5’ Paweł Ciężak

2-0 12’ Krystian Panek
2-1 36’ Kamil Kuziel
2-2 51’ Damian Mrówka
2-3 53’ Łukasz Ojrzanowski
3-3 78’ Krystian Panek
3-4 81’ Kamil Kuziel (rzut karny)
3-5 86’ Marcin Talarczyk
4-5 88’ Szymon Wantulak
5-5 90+3’ Marcin Żegleń

Orkan : Gniewomir Kania – Grzegorz Sutor, Franciszek Gacek, Maciej Trojak, Mateusz Masłowski (73′ Piotr Wójciak), Marcin Żegleń, Krzysztof Gacek (60′ Paweł Mirek), Dawid Żur, Szymon Wantulak, Paweł Ciężak, Krystian Panek.

Jarmuta: Henryk Gołdyn – Kamil Jasiurkowski, Łukasz Ojrzanowski, Diop Abdoviae, Miłosz Kozielec (46’ Tomasz Mastalski) – Marcin Talarczyk, Mateusz Mlak, Dawid Ciesielka, Kamil Kuziel, Jakub Salamon (46’ Damian Mrówka) – Marcin Talarczyk

żk: Diop Abdoviae (Jarmuta),
czk: Paweł Mirek, Szymon Wontulak (Unia), Kamil Kuziel (Jarmuta)

źródło i foto: www.facebook.com/KsJarmuta