Stopka jaworki

Miłym akcentem XXV zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy było wręczenie Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy za wybitne osiągnięcia sportowe. Nagrodą uhonorowany został zawodnik trenujący kickboxing – Marcin Stopka.

W miniony piątek, 28 października br., w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica odbyła się uroczystość wręczenia nagrody za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2015 roku w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

Burmistrz Szczawnicy – Grzegorz Niezgoda tematem wstępu przypomniał genezę przyznawanych od 3 lat stypendiów sportowych dla zawodników oraz nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, a także dokonał prezentacji tegorocznego laureata.

„(…) Marcin Stopka pochodzi z Jaworek, trenuje kickboxing w nowosądeckim Klubie „Fight House 27”. Swoją formę i umiejętności szlifuje u znakomitego zawodnika i trenera Rafała Dudka. W ubiegłym roku zdobył dwa złote medale na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech w formułach full contact i K-1 (…) mówił Burmistrz. ” (…) Składam serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasowe osiągnięcia sportowe. Każdy taki sukces jest promocją naszej gminy, ale przede wszystkim wpływa na popularyzację aktywnego stylu życia wśród mieszkańców, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży”.

Wręczenie nagrody poprzedziła prezentacja multimedialna, w której przedstawione zostały ubiegłoroczne dokonania nagrodzonego sportowca, a także krótki materiał filmowy z finałowej walki w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech, opatrzony komentarzem nagrodzonego.

Gratulacje oraz symboliczny czek pieniężny na kwotę 2.000,00 zł wręczony zostały przez Burmistrza – Grzegorza Niezgodę oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – Kazimierza Zachwieję.

źródło: UMiG Szczawnica/AS